Jak wybrać najlepszy dystrybutor wody?

Jak wybrać najlepszy dystrybutor wody?

Wybierając dystrybutor do wody do swojego biura, wybierz taki, który dobrze wyglądał, spełniał swoje zadanie i będzie działać przez wiele lat.
Co ważne, trzeba poszukać rozwiązania o ultrawysokich standardach higieny, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom

Wybór dystrybutorów wody z filtrem w dzisiejszych czasach jest ogromny. Można wybrać tani, drogi, o dowolnym kolorze, kształcie, czy rozmiarze. Ale czy na pewno jest to to czego szukałeś, mając dosyć przykrego smaku wody z kranu lub patrząc na zakamienione dno swojego czajnika?

Wybór odpowiedniego dystrybutora do wody z filtrem rozpocznij od sprawdzenia „serca” dystrybutora a kwestie wyglądu pozostaw na dalszym planie. Jakkolwiek brzmi to banalnie, bez wątpienia „sercem” dystrybutora wody do picia są odpowiednie filtry do wody pitnej w które jest wyposażony 🙂 Jeżeli czytając materiały reklamowe nie możesz znaleźć informacji o filtrach, dopytaj sprzedawcy o typ, rodzaj i ilość stopni filtracji lub ilość wkładów. Nie poprzestawaj na tych informacjach. Zwróć uwagę, gdzie filtry zostały wyprodukowane i czy posiadają odpowiednie atesty higieniczne dopuszczające filtry do kontaktu z wodą pitną. Kiedy uzyskasz już te informacje, poproś sprzedawcę o kilkudniowy test urządzenia a podczas instalacji poproś serwisanta o pokazanie jakie i ile filtrów znajduje się w urządzeniu i czy zgadza się to z jego deklaracją?

Filtry do wody – „serce” dystrybutora DO WODY

Filtr do wody ma za zadanie zatrzymać niepożądane substancje lub zanieczyszczenia stałe jak muł, piasek czy drobinki rdzy z rur, znajdujące się w wodzie pitnej. Wkład filtracyjny to odpowiednio ułożona warstwa medium filtracyjnego. Może nim być pianka polipropylenowa o odpowiednim mikronażu, węgiel aktywowany czy żywica jonowymienna. Doświadczony specjalista bez trudu dopasuje odpowiednie filtry do wody, w zależności od problemu z wodą surową. A co ma zrobić ktoś kto nie ma pojęcia o zagadnieniach uzdatniania wody? Sprawa wydaje się prosta, im więcej tym lepiej! Im więcej stopni filtracji i większy filtr ukierunkowany na konkretne zanieczyszczenie wody tym jakość wody i wydajność filtrów jest lepsza. Zalecamy aby dystrybutorze do wody z filtrem znajdowały się co najmniej dwa stopnie filtracji w oparciu o wkłady 10″ (cali)

Przykładowy zestaw 3 filtrów 10" cali
Przykładowy zestaw 3 filtrów 10″ cali firmy UST-M

OPIEKA SERWISOWA – BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA.

W przypadku każdego dystrybutora wody ważne jest przestrzeganie wytycznych producenta dotyczących konserwacji i dezynfekcji.

Punkty kontaktowe dystrybutora wody należy czyścić przynajmniej raz dziennie . Obejmuje to opróżnianie tacki ociekowej lub zbiornika na odpady, a także wycieranie powierzchni zewnętrznych za pomocą profesjonalnego sprayu do dezynfekcji i ręcznika papierowego. Zwróć szczególną uwagę na punkty kontaktowe.

Zalecamy, aby systemy wody zasilanej butelką były dezynfekowane co najmniej co 3 miesiące, a punkt użycia co 6 miesięcy. Powinien to zrobić przeszkolony profesjonalista.

PODSUMOWANIE.

Tam, gdzie kiedyś w głównej arterii biura miałeś stojący na podłodze dystrybutor z baniakami na wodę, możesz teraz stworzyć niestandardowy system nawadniania zaprojektowany z myślą o konkretnych potrzebach Twojego miejsca pracy. Na przykład zintegrowany kran w kuchni, dystrybutor nablatowy do sali konferencyjnej i stojący na podłodze dozownik w recepcji.

Możesz wybrać, czy zapewnić personelowi i gościom gorącą, ogrzaną, schłodzoną lub gazowaną wodę.

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o dystrybutorach wody do biur.

Polecane produkty

 • 4 powody dla których system filtracji wody pitnej, jest lepszy niż woda butelkowana!

  4 powody dla których system filtracji wody pitnej, jest lepszy niż woda butelkowana!

 • Dystrybutor wody z filtrem - myWater OPTIMO

  Dystrybutor wody z filtrem - myWater OPTIMO

 • Dystrybutor wody z filtrem - myWater Premio

  Dystrybutor wody z filtrem - myWater Premio

 • Źródełko fontanna wody pitnej | mini

  Źródełko fontanna wody pitnej | mini

 • Źródełko wody pitnej w szkole | stojące z funkcją napełniania butelek

  Źródełko wody pitnej w szkole | stojące z funkcją napełniania butelek