Jak wybrać najlepszy dystrybutor wody?

Jak wybrać najlepszy dystrybutor wody?

Wybierając dystrybutor do wody do swojego biura, wybierz taki, który dobrze wyglądał, spełniał swoje zadanie i będzie działać przez wiele lat.
Co ważne, trzeba poszukać rozwiązania o ultrawysokich standardach higieny, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom

Wybór dystrybutorów wody z filtrem w dzisiejszych czasach jest ogromny. Można wybrać tani, drogi, o dowolnym kolorze, kształcie, czy rozmiarze. Ale czy na pewno jest to to czego szukałeś, mając dosyć przykrego smaku wody z kranu lub patrząc na zakamienione dno swojego czajnika?

Wybór odpowiedniego dystrybutora do wody z filtrem rozpocznij od sprawdzenia „serca” dystrybutora a kwestie wyglądu pozostaw na dalszym planie. Jakkolwiek brzmi to banalnie, bez wątpienia „sercem” dystrybutora wody do picia są odpowiednie filtry do wody pitnej w które jest wyposażony 🙂 Jeżeli czytając materiały reklamowe nie możesz znaleźć informacji o filtrach, dopytaj sprzedawcy o typ, rodzaj i ilość stopni filtracji lub ilość wkładów. Nie poprzestawaj na tych informacjach. Zwróć uwagę, gdzie filtry zostały wyprodukowane i czy posiadają odpowiednie atesty higieniczne dopuszczające filtry do kontaktu z wodą pitną. Kiedy uzyskasz już te informacje, poproś sprzedawcę o kilkudniowy test urządzenia a podczas instalacji poproś serwisanta o pokazanie jakie i ile filtrów znajduje się w urządzeniu i czy zgadza się to z jego deklaracją?

Filtry do wody – „serce” dystrybutora DO WODY

Filtr do wody ma za zadanie zatrzymać niepożądane substancje lub zanieczyszczenia stałe jak muł, piasek czy drobinki rdzy z rur, znajdujące się w wodzie pitnej. Wkład filtracyjny to odpowiednio ułożona warstwa medium filtracyjnego. Może nim być pianka polipropylenowa o odpowiednim mikronażu, węgiel aktywowany czy żywica jonowymienna. Doświadczony specjalista bez trudu dopasuje odpowiednie filtry do wody, w zależności od problemu z wodą surową. A co ma zrobić ktoś kto nie ma pojęcia o zagadnieniach uzdatniania wody? Sprawa wydaje się prosta, im więcej tym lepiej! Im więcej stopni filtracji i większy filtr ukierunkowany na konkretne zanieczyszczenie wody tym jakość wody i wydajność filtrów jest lepsza. Zalecamy aby dystrybutorze do wody z filtrem znajdowały się co najmniej dwa stopnie filtracji w oparciu o wkłady 10″ (cali)

Przykładowy zestaw 3 filtrów 10" cali
Przykładowy zestaw 3 filtrów 10″ cali firmy UST-M

OPIEKA SERWISOWA – BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA.

W przypadku każdego dystrybutora wody ważne jest przestrzeganie wytycznych producenta dotyczących konserwacji i dezynfekcji.

Punkty kontaktowe dystrybutora wody należy czyścić przynajmniej raz dziennie . Obejmuje to opróżnianie tacki ociekowej lub zbiornika na odpady, a także wycieranie powierzchni zewnętrznych za pomocą profesjonalnego sprayu do dezynfekcji i ręcznika papierowego. Zwróć szczególną uwagę na punkty kontaktowe.

Zalecamy, aby systemy wody zasilanej butelką były dezynfekowane co najmniej co 3 miesiące, a punkt użycia co 6 miesięcy. Powinien to zrobić przeszkolony profesjonalista.

Dystrybutory do wody pitnej — wolnostojące lub nablatowe

Kluczowe znaczenie przy wyborze dystrybutora do wody pitnej ma zatem filtr, od którego zależy skuteczność oczyszczania, a tym samym — jakość wody. Można go dobrać samodzielnie albo powierzyć wybór w ręce specjalistów, takich jak eksperci z naszej firmy, którzy indywidualnie dopasują mechanizm filtracyjny do jakości wody surowej. Warto również wziąć pod uwagę możliwości przestrzenne. Dystrybutor wody do picia może być bowiem wolnostojącym sprzętem, idealnym choćby do zakładów przemysłowych, ale bywa dostępny także w kompaktowej formie nablatowej. Ten ostatni sprawdzi się np. w mniejszych przestrzeniach, udowadniając, że czysta, smaczna woda może być dostępna dla każdego.

Funkcjonalny dystrybutor do wody pitnej dostosowany do potrzeb

Jeśli sprawdzimy już wszystkie najważniejsze parametry, jakimi cechuje się wybrany przez nas dystrybutor wody pitnej, a także zdecydujemy, czy chcemy postawić na rozbudowany, czy bardziej kompaktowy model, możemy skupić się na praktycznych funkcjonalnościach ważnych przy codziennym użytkowaniu. Urządzenia tego typu mogą posiadać choćby takie udogodnienia jak blokada przed poparzeniem gorącą wodą, istotna szczególnie wtedy, gdy ze sprzętu będą korzystać dzieci. Dystrybutory wody pitnej bywają też wyposażone w poręczny uchwyt do kubków albo opcję regulacji temperatury wody — wszystko zależy od naszych preferencji.

Montaż wraz z usługą serwisową? Zakup czy dzierżawa?

Chociaż wybór dystrybutora wody do picia w domu, biurze albo szkole skupia się przede wszystkim na cechach i funkcjach samego urządzenia, to przed podjęciem decyzji warto też odpowiednio wybrać firmę, która go dostarczy. Chodzi na przykład o kwestię bieżącej konserwacji sprzętu oraz wymiany filtrów, którą mogą zająć się właśnie specjaliści. Co więcej, niektóre osoby poszukujące dystrybutora mogą mieć wątpliwości, czy zakup im się opłaci — wtedy warto zainteresować się usługą dzierżawy maszyny. Wszystkie te opcje zapewniamy w naszej firmie.

PODSUMOWANIE.

Tam, gdzie kiedyś w głównej arterii biura miałeś stojący na podłodze dystrybutor z baniakami na wodę, możesz teraz stworzyć niestandardowy system nawadniania zaprojektowany z myślą o konkretnych potrzebach Twojego miejsca pracy. Na przykład zintegrowany kran w kuchni, dystrybutor nablatowy do sali konferencyjnej i stojący na podłodze dozownik w recepcji.

Możesz wybrać, czy zapewnić personelowi i gościom gorącą, ogrzaną, schłodzoną lub gazowaną wodę.

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o dystrybutorach wody do biur.

Polecane produkty

 • 4 powody dla których system filtracji wody pitnej, jest lepszy niż woda butelkowana!

  4 powody dla których system filtracji wody pitnej, jest lepszy niż woda butelkowana!

 • Dystrybutor wody z filtrem - myWater OPTIMO

  Dystrybutor wody z filtrem - myWater OPTIMO

 • Dystrybutor wody z filtrem - myWater Premio

  Dystrybutor wody z filtrem - myWater Premio

 • Źródełko fontanna wody pitnej w szkole | mini

  Źródełko fontanna wody pitnej w szkole | mini

 • Źródełko wody pitnej w szkole | stojące z funkcją napełniania butelek

  Źródełko wody pitnej w szkole | stojące z funkcją napełniania butelek


 • Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/mywater/public_html/mywater/wp-content/themes/mywater/single.php on line 128